קטגוריות
עסק מהבית

איתור לקוחות לעסק שלך – תתמחה בזה או שתישאר מרושש!

בעולם של השיווק האינטרנטי, אתה לא יכול פשוט לשבת מאחורי מסך המחשב שלך ולצפות שככה תשיג תוצאות. להיפך, האימפריות של השיווק האינטרנטי ורשימות הדאון ליין הגדולות לא נבנות רק באמצעות האינטרנט.

לכל המשווקים האינטרנטים המצליחים יש דבר אחד במשותף – הם יודעים איך לתקשר עם הלקוחות הפוטנציאלים שלהם. זה חייב להיות ככה אם אתה רציני בנוגע לבניית אימפריית שיווק אינטרנטי ולראות איזו שהיא הצלחה בארגון שלך.

מציאת לקוחותאחת הסיבות שבגללם רוב המשווקים האינטרנטיים נכשלים היא, שהם פשוט לא יכולים או לא יודעים איך להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלהם. הם לרוב חושבים יותר מדי על מה הם הולכים להגיד, ומתקשים לנהל שיחה בטלפון, ביחוד את השיחה הראשונית.

זה לא צריך להיות כזה קשה, אלא אם כן אתה הופך את זה לקשה. זה המרכיב הכי חיוני בעסק האינטרנטי שלך וזה ישפיע באופן ישיר על חשבון הבנק שלך.

איך אתה מציג את עצמך? המפתח הוא להרשים אבל להיות עצמך ולהיות בטוח. אל תהיה מישהו שאתה לא! אתה צריך להציג את עצמך כמנהיג ולהראות להם שבאמת איכפת לך ואתה רוצה לעזור להם להשיג את ההצלחה שהם כ"כ רוצים. המטרה שלך צריכה להיות בניית מערכת יחסים, אמון וכבוד וזה יאפשר ללקוחות הפוטנציאלים שלך למכור את עצמם במוצרים ובשירותים שלך מבלי שתצטרך לשכנע אותם לקנות ממך או להצטרף אליך. זה חשוב להכין את עצמך לפני שאתה מדבר עם הלקוחות הפוטנציאלים שלך. אתה תצטרך לוודא שיש לך את כל הנתונים על החברה שלך, המוצרים שלך, תכנית התגמולים וכו'.

אבל מה אם מישהו שואל אותך שאלה שאתה לא יודע לענות עליה?

הכי חשוב הוא להירגע, תהיה עצמך, אז מה אם אתה לא יודע את התשובה לשאלה? אף אחד לא יודע הכל! אל תדחוק את עצמך לפינה ואל תגרום לחוסר הביטחון שלך להגיע ללקוח שלך. כל פעם שאתה מסתבך בשיחה כזו זה בגלל שאתה חושב יותר מדי. אל תעשה מזה עניין, פשוט תגיד ללקוח שלך שאתה תצטרך לבדוק את זה ולחזור אליו. זה הכל!

תזכור שגיוס לקוחות פוטנציאלים זו המטרה העיקרית שלך. אז תלמד איך להיות יעיל בזה ולמשוך לקוחות איכותיים, כאלה שבאים לטווח ארוך לעסק שלכם.

אחד הדברים שאני ממליץ לעשות הוא להתחיל לרשום שאלות שחוזרות על עצמן. אתם גם יכולים לחשוב בעצמכם על שאלות מהסוג הזה, אולי שאלות שאתם שאלתם את עצמכם לפני שנכנסתם לעסק. ברגע שיש לכם רשימת שאלות כזו, פשוט להתחיל לחפש את התשובה הטובה ביותר שאתם יכולים לתת, ולתרגל עם עצמכם אומרים אותה.

 

איפה מוצאים לקוחות פוטנציאליים

הכנס את עצמך לראש של הלקוח שלך, וחשוב איפה הוא נמצא. בהנחה שאתה מנסה למכור מוצר שהלקוח שלך רוצה, חשוב איפה הוא היה מחפש אותו, ומצא דרך ללגרום לו להתקל בך או במידע על המוצר שלך. חשוב שתבין שאין דרך אחת להצלחה, ויכול להיות שתצטרך לנסות כמה וכמה שיטות עד שתצמא שיטה שעובדת טוב עבורך. הנה כמה רעיונות שיכולים לעזור לך:

1.אירועים מקומיים – חפש אירועים או כנסים שבהם הלקוחות הפוטנציאלים שלך נפגשים. אם אתה מוכר מוצר בריאות, חפש כנסים של רופאים!

2. נתינת חסות לאירועים – אם אתה יכול להרשות לעצמך, צור קשר עם מארגני האירוע, והצע את המוצר שלך כפרס, בתמורה לכך שהם יפרסמו אותך במהלך האירוע.

3. קבוצות נטוורקינג – גם בישראל יש קבוצות רבות של (B2B (business to business שנפגשות ובהם אנשים מציגים אחד לשני את המוצר שלהם. זוהי דרך מצויינת ליצור הרבה קשרים חדשים במהירות.

4. תן קצת כדי לקבל הרבה –  חלק דוגמיות חינם מהמוצר שלך ובקש מאנשים שיספרו עליו לחברים שלהם אם הם מרוצים. אם אין לך מוצר פיזי, תן ייעוץ חינם. זה יכול לבוא בצורה של ניוזלטר שכולל טיפים ורעיונות, או ייעוץ מקצועי קצר שייתן ללקוח שלך מספיק מידע כדי שיוכל לדעת שיש לך את היכולת לפתור לו את הבעייה.

5. השתמש בקשרים האישיים המידיים שלך – שאל את החברים שלך האם הם מכירים מישהו שיכול להעזר בשירותים שלך. אם זה אפשרי, הצע לתגמל אותם במידה והם עוזרים לך.

6. למד מהמתחרים המצליחים שלך – איפה הם מפרסמים? היכן הם מוצאים את הלקוחות שלהם? השיטות שעובדות עבורן צריכות בסופו של דבר לעבוד גם לך.

7. בקש הסבר מלקוחות שלא קנו את המוצר – האם הם מצאו מוצר שמתאים להם יותר? האם הם החליטו שהם לא צריכים את המוצר בכלל? השתמש במידע שקבלת כדי לעשות שינויים וראה איך המכירות שלך לאט לאט גדלות.

8. שיווק באינטרנט – התחום החם ביותר היום. אין היום עסק, גדול או קטן, שלא משתמש באינטרנט למצוא לקוחות.

אם אתה מרגיש תקוע, ואתה לא מוצא לקוחות חדשים לעסק שלך, קח נשימה עמוקה והרגע. יש בעולם 7 מיליארד אנשים, וכל מה שאתה צריך לעשות זה רק ללמוד כמה שיטות פשוטות למצוא את אלו שהמוצר שלך יעזור להם ויפתור להם בעייה שהם מחפשים לתור. זה לפעמים כרוך בקצת יציאה מהרגלי היום יום שלך, אבל אם תפעל לפי העקרונות שמופיעים בפוסט הזה אני בטוח שתצליח.

 

לחיי ההצלחה שלך

חזי.

     תתחברו אליי בפייסבוק

     ערוץ היוטיוב שלי

 

 

 


 

 

1) בשיווק רשתי ואין לכם תוכנית מסודרת איך להצליח? קורס חינם ילמד אתכם איך

2) רוצים להצליח בשיווק באינטרנט? סרטון קצר יגלה לכם איך לעשות את זה

 

 

תמונה:  photostock / FreeDigitalPhotos.net

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *