קטגוריות
עסק מהבית

מהם רביעי ההכנסה CASHFLOW QUADRANT

רבים מאיתנו היזמים למדו מבחור בשם רוברט קיוסאקי. רוברט יצר את רביעי הcashflow (רבעי תזרים המזומנים) כדי לסווג בקלות את הסוגים השונים של הקריירה/ערוץ ההכנסה שלנו ולעזור להבין מדוע חלק אטרקטיביים יותר מאחרים.

בפוסט זה, אני אסווג את רביעי הcashflow שמבוססים על החוויות והניסיון האישי שלי, ככה אוכל לעזור לך להבין איך לדבר עם אנשים שאולי לא מבינים למה להקים עסק ממונף משלך הוא כל כך חשוב.הכנסה שלנו ולעזורלהבין מדוע חלק אטרקטיביים יותר מאחרים.


מה הQuadrant cashflow יכול ללמד אותך?

אם תלחץ על התמונה בצד שמאל, זה יפתח בחלון חדש המאפשר לך לראות בקלות את מה שהוא מלמד. בריבוע הcashflow יש ארבעה חלקים, והאיור מראה את ההבדל בין כולם.

נתחיל להסביר על כל אחד מהרבעים:

E = עובד שכיר(employee)

בפעם האחרונה שהייתי שכיר זה היה בשנת 2010. עובדים, בדרך כלל לפחות, יודעים לבצע פעולות מסוימות ולקבל תשלום או שכר לפי שעות או משכורת. 100% מהכנסתם נגזרת מפעילותם, כלומר, הם יכולים רק לשנות גורם אחד והוא שעות העבודה שלהם.

זו אינה דרך של מינוף עם סיכוי של להתפרנס בכבוד. גם אם מישהו ממש אוהב את העבודה שלו, עדיין זה יהיה הגיוני לרצות חלקית להתקדם ולהיות בוסים, בעמדות בכירות, השכר והדרישות של ישתנו בהתאם כמובן אבל זהו סוג העבודה הנפוץ והרצוי, לא רצוי כל כך.

למה אתם שואלים?

 אדם ברביע זה משלם את מלוא המיסים והתשלומים כי אין לו זכאות לכלום. בנוסף, תבינו שכשהמעסיק שלכם משלם לכם, אז כנראה שהוא מרוויח מזה יותר. ישנם השכירים הלא מודעים למצב, והם שכירים כי "ככה עושים כולם" (או 95% מהאוכלוסיה), וישנם שכירים שמודעים לכך שהם ממירים את הזמן שלהם בכסף אבל מעדיפים את הרגשת הבטחון (המזויפת) שהם מרגישים שהעבודה שלהם מספקת להם.

וישנם אלו שמפחדים, או שלא יודעים, איך לצאת מהמצב הזה שהחיים שלהם הובילו אותם אליו.

אם אתם נמצאים ברביע הזה, ואתם רוצים לצאת ממרוץ העכברים, הפוסט הזה עשוי לעניין אתכם מאוד!

S = עצמאיים ( self employed )

אז אין ספק שהעצמאיים או בעלי העסקים קטנים הם דבר יותר טוב נכון? ובכן, לא תמיד.

פעמים רבות כאשר אני עושה הדרכות ושואל "לכמה אנשים היה בבעלותם עסק בעבר?" ואז אני שואל שוב "כמה מבינים שהעסק מנהל אותם?", כמעט תמיד אותם ידיים עולות. למה? רוב העצמאיים מתפטרים מהעבודה כשכירים ומוצאים את עצמם עובדים יותר שעות! גם להם אין מערכת של איך למנף את העסק שלהם.

זה לא נכון לגבי כולם, כמובן, אך עבור הרוב המכריע, העסק הקטן שלהם לא עובד והם מוצאים את עצמם חזרה כעובדים שכירים, גם אם הם עובדים פחות שעות, הם מבינים כי הם אף פעם לא יכולו להגשים את חלומותיהם עם עבודה זו.

B = בעל עסק ( Bussiness)

וכאן מתחיל הכיף. להיות בעל עסק שונה מאשר להיות עצמאי, לפחות עד כמה שקיוסאקי מגדיר ברביעי ה cashflow. "בעל עסק" מוגדר כמי שמרוויח הכנסה ממונפת. הרווח לא בא מן המאמצים הבלעדיים של בעל העסק אלא מאנשים הקשורים במרכז העסקים של החברה או יחידה מסויימת של אנשים.

ניתן לראות זאת בקלות בשיווק רשתי אך במקרים מסוימים ניתן גם לראות זאת בסוכנות ביטוח או אפילו כמה חברות של תיווך נדל"ן שמאפשרים לך להרוויח ממאמצים של אחרים. זה המקום שבו אתה יכול לפתח הכנסה פסיבית, הכנסה שלא תהיה קשורה במאמצי היומיום האישיים שלך אלא שלך ושל אחרים.

לאנשים בעלי הכנסה פסיבית יש יותר אפשרויות איך לבלות ולהנות מחייהם. אני עדיין עובד, אבל יש משהו מרגיע בידיעה שלא אם לא אקום בבוקר לעבוד, כסף ייכנס בכל מקרה לחשבון הבנק שלי.

I = משקיעים   (Investors)

זה המקום שבו אתה כבר לא צריך להסתמך על המאמצים שלך וגם לא על המאמצים של אחרים, הכסף שלך עובד בשבילך ואתה פשוט חי על ריבית או תשלומים. יש צורות רבות של השקעות אם זה מניות , אג"ח וכו'.

רוב האנשים לא יכולים להתחיל ברביע הזה, אבל יכולים לעבוד וללמוד את דרכם לתוכו. זהו תחום שאני לומד אותו כבר מספר שנים, ואין לי ספק שכל אחד צריך גם קצת להשקיע מזמנו ולהבין איך הכסף שלו גם יכול לעבוד בשבילו.

ע"י קריאה במוספי הכלכלה כדי להבין את עולם ההשקעות, נחשפתי למצב העגום שהעולם נמצא בו כיום, וזאת כנראה עוד אחת הסיבות שמצאתי את עצמי מחפש תוכנית ב' לכל מקרה שלא יבוא, וכך יצא שהתחלתי לחקור את עולם היזמות והגעתי בסופו של דבר אל שהשיווק באינטרנט.

כמעט כל אחד היום יכול להתחיל להרוויח כסף דרך האינטרנט, ואין לי ספק שמדובר בדרך המהירה ביותר והנגישה ביותר שניתן באמצעותה לצאת ממרוץ העכברים של רביע השכירים.

אם גם לכם מדגדג הרצון להיות בוס לעצמכם ואתם מוכנים להתחיל את המסע, אני מזמין אותכם לראות את הסרטון הזה, שאני חייב לו את ההבנה הראשונית כיצד לעשות את הצעד הראשון בכיוון הנכון.

לחיי ההצלחה שלכם

חזי.

     תתחברו אליי בפייסבוק

     ערוץ היוטיוב שלי

 

 1) בשיווק רשתי ואין לכם תוכנית מסודרת איך להצליח? קורס חינם ילמד אתכם איך

2) רוצים להצליח בשיווק באינטרנט? סרטון קצר יגלה לכם איך לעשות את זה

 

 

 

 

 

תגובה 1 על “מהם רביעי ההכנסה CASHFLOW QUADRANT”

גם אני הייתי שכירה עד 2010, ואחרי שסיימתי 10 שנים בחברה גדולה ומצליחה, הבנתי שהרווח הגדול שהיה לי מהעבודה ברוב הזמן, הוא שנהניתי להגיע לעבודה.
היום אחרי שהבנתי שבגילי גם לא מקבלים לחברות וגם אני רוצה יותר עבור עצמי ועבור משפחתי – בדקתי והבנתי שהרביע השלישי – בעלות עסק ברשת – מתאימה לי בול.

היה לי כבר עסק של בית קפה מסעדה בתל אביב – יפה מושקע, אני השף של המקום, כתבות בעיתון, סלבס מגיעים וכל הסיפור, אבל עבדתי קשה מאוד ולא הרווחתי.

אז כמו כל דבר בחיים, צריך למצוא אמצע ועדיף אמצע שיודע למנף את עצמו, בלי שצריך להשקיע הרבה כסף, בלי להשקיע משרה מלאה וכזה שאפשר ללמוד אותו וליישם כבר תוך כדי לימוד.

חזי אתה עושה עבודה נפלאה, תמשיך להדריך אנשים למצוא את המקום הנכון עבורם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *