מה זה הייפ HYIP ואיך באמת אפשר לעשות עם זה הרבה כסף

הייפאם אתה מתעניין בתחום של לעשות כסף מהבית דרך מהאינטרנט בשנה האחרונה, ככל הנראה יצא לך לשמוע את המונח הזה שנקרא הייפ. ישראלים רבים מתלהבים מהתוכניות ההייפ החדשות הללו שצצות בזמן האחרון כמו פטריות אחרי הגשם.

בפוסט הזה נסביר למי שלא יודע מה זה הייפ, ננסה להבין למי זה מתאים להתעסק בזה, וניתן טיפים שיעזרו לכם לעשות כסף מהתוכניות הללו

אז מה זה בעצם הייפ

הייפ זה ראשי תיבות באנגלית של high yield investment program, כלומר בתרגום לעברית "תוכנית השקעות בסיכון גבוה".

מדובר בתכנית שמאפשרות לכם באמצעות תכנית התגמול שלהם להרוויח אחוזים מדהימים על ההשקעה שלכם, לעיתים עשרות או אפילו מאות אחוזים בחודש על ההשקעה שלכם.

כאשר הריבית המקובלת במשק שואפת לאפס ואפיקי השקעה מסורתיים כמו נדל"ן או בורסה מניבים במקרה הטוב 5% – 10% בשנה, די ברור מדוע אנשים ששומעים על תוכניות ההייפ הללו שנותנות עשרות אחוזים בחודש מתלהבים.

ולכן ההגדרה הטובה ביותר:

הייפ: כל השקעה שמניבה לנו יותר מההשקעה בחיסכון בנקאי רגיל.

בהתאם להגדרה הזאת, הייפים היו קיימים מאז מאז ומעולם גם בעולם המסורתי. בדרך כלל מדובר בקרנות גידור ובתוכניות השקעות שמנוהלות ע"י חברות רשומות שנותנות למשקיעים בהם רווחים בלתי רגילים. בעבר הגישה לתוכניות האלו הייתה רק למעטים שהיו מוכנים להשקיע סכומים של עשרות אלפי דולרים או יותר.

האינטרנט ועולם המחשוב הנגיש את ההייפים לכלל האוכלוסיה. מעבר לכך, על מנת להרוויח את האחוזים הללו, אין שום צורך בידע טכני באינטרנט שאי אפשר ללמוד אותו בתוך מספר ימים או אפילו שעות.

חשוב להדגיש. לא מדובר בתכנית השקעות ממוסדת במובן המסורתי המקובל. הבעלים של התוכניות הללו לא נותנים שום מידה איפה הם משקיעים, אם בכלל, את הכסף שלכם. מכיוון שמדובר בתחום פרוץ לחלוטין מבחינה משפטית, לבעל ההייפ אין למעשה שום התחייבות אליכם, ולכן מדובר פה בהשקעה בסיכון גבוה.

איך בעצם הייפ עובד

רוב תוכניות ההייפ לא חושפות את המקור לרווחים שלהן, אבל המקורות המקובלים הם שוק ההון והפורקס. בתיאוריה, הבעלים של ההייפ משקיעים את הכסף של המשתתפים ומרוויחים מספיק כדי להמשיך את התוכנית ולשלם את הריבית למשקיעים.

בגלל חוסר השקיפות של ההייפים, בלתי אפשרי לדעת איזה אחוז מהרווחים מגיע באמת מההשקעות, ואיזה חלק מגיע ממשקיעים חדשים שמצטרפים לתוכנית.

ברוב המקרים תוכניות שמבטיחות אחוזים גבוהים מאוד הם תרמיות פונזי שפועלות על העיקרון של גדילה עקבית במספר המשקיעים ותשלום הריבית למשקיעים הישנים מכספם של המשקיעים הישנים.

בשלב מסויים יש מצב שקצב ההשקעות החדשות אינם מספיק כדי לשלם את העמלות למשקיעים הישנים וכתוצאה מכך התוכנית קורסת.
למרות זאת, יש תוכניות שמחזיקות מעמד זמן ארוך, אפילו שנים, ולכן כל אילו שהצטרפו אליהן מהתחלה הצליחו להרוויח סכומים יפים.

יש באינטרנט מספר אתרים שעוקבים אחר הפעילות של ההייפים. אתרים אלו נקראים hyip monitors, ושם אפשר לקבל מידע על הייפים שיש איתם בעיות בתשלום או שהפסיקו לשלם. יש להיזהר מהאתרים הללו כי חלקם מקבלים עמלות מבעלי ההייפים עצמם על מנת לפרסם שהאתר עובד אפילו שהוא כבר הפסיק לשלם.

על מנת לקבל מידע אמין על ההייפ שלכם כדאי שתעשו חיפשו בפורומים או שתשאלו בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק.

אחד היתרונות של ההייפים האינטרנטים על ההייפים המסורתיים הוא השילוב עם תכנית תגמול שמאפשרת להרוויח עמלות גם מצירוף של אנשים נוספים לתוכנית, לעיתים גם לעומק של מספר דורות. ברוב המקרים מי שיודע לשווק ירוויח הרבה יותר מעצם הצירוף מאשר הוא מרוויח מההשקעה עצמה.

 

חזי הרשקוביץ


תתחברו אליי בפייסבוק
ערוץ היוטיוב שלי

 

 


 

1) בשיווק רשתי ואין לכם תוכנית מסודרת איך להצליח? קורס חינם ילמד אתכם איך

2) רוצים להצליח בשיווק באינטרנט? סרטון קצר יגלה לכם איך לעשות את זה

 

תמונה:   rattigon / FreeDigitalPhotos.net

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים